Будьте обережні: шахрайські схеми оформлення кредиту

 

Розвиток банківського і мікрокредитування має зворотну сторону.  Сьогодні почастішала кількість шахраїв, які пропонують потенційним позичальникам «вигідні» кредити.  Найчастіше їх жертвами стають довірливі громадяни, або ті, хто в силу великої фінансового навантаження або зіпсованої кредитної історії отримує відмову в кредиті.

 

Чорні брокери

Кредитні шахраї представляються фінансовими організаціями, які гарантують отримання грошових коштів в банку на підставну особу, так званого кредитного брокера.  В цьому випадку позичальник зобов'язується сплатити за послугу 10-30% від отриманої кредитної суми.  На цей прийом потрапляють люди, які отримують відмови в офіційних організаціях - банках або МФО.

Довірившись благодійникам, які «згодні» оформити на себе його кредит, клієнт надає персональні дані.  Далі йому повідомляють, що залишається перерахувати гроші на поліпшення кредитної історії або на інші формальності.

Після такої схеми можливі два варіанти.  У кращому випадку брокери зникають з отриманою сумою, в гіршому випадку, якщо шахраї мають вихід на працівника банку, клієнт отримує ще один кредит, а шахраї забирають гроші.

 

Пропозиція кредиту по телефону

Більшість з нас хоча б раз у житті отримували «привабливі» пропозиції про оформлення кредиту по телефону.  Коли співрозмовник починає відмовлятися, шахрай приємним голосом бажає йому доброго дня, і між іншим просить продиктувати код скасування.  Нічого не підозрюючи, чоловік називає код, а в підсумку стає боржником.

 

Ви поручитель або родич боржника

Шахраї пишуть потенційній жертві про те, що його друг / родич / сусід / колега по роботі при оформленні кредиту назвав його своїм поручителем і тепер зобов'язаний платити його прострочені платежі.  Коли шокований клієнт починає відмовлятися, йому загрожують штрафами, повідомленнями за місцем роботи, забороною на виїзд за кордон і навіть судом.

Подібного пресу можуть піддаватися родичі боржника, яких також запевняють про необхідність сплатити чужий кредит.

 

Шахрайство в мережі

Позичальникові пропонують відкрити віртуальну карту, на яку надійдуть гроші від зарубіжних кредиторів.  Але для активації карти потрібно сплатити внесок або плату за обслуговування.  Після того, як власник карти переводить гроші, виявляється, що платіж був декларовано як звичайний переказ на карту.  Кредит невдаха позичальник, звичайно, не отримає.

 

Важливо!

 · При оформленні кредиту ніколи не потрібно оплата за перевірку кредитної історії або різних додаткових послуг;

 · Ніхто не в силах змінити кредитну історію позичальника;

 · Не можна зробити людину поручителем без його відома;

 · Ніхто не зобов'язаний платити кредит за свого родича;

 · Не можна переходити за посиланнями в повідомленнях або передавати коди / паролі, які прийшли в смс.

Оформляйте кредити тільки в перевірених фінансових організаціях, які мають ліцензію на надання такого виду послуг.